Predovšetkým na jeseň a v zime je dôležité, aby náš imunitný systém fungoval čo nejlepšie a my sa tak vyhnuli nachladeniu a chrípkám, ktoré na nás číhajú doslova na každom rohu. Oslabená imunita je totiž príčinou častých chorôb. Mávajú ju predovšetký deti, ich imunitný systém není ešte plne rozvinutý, a starší ludia, u ktorých je do istej miery ich imunitný systém opotrebováný. Našu imunitu ohrozuje aj veľká fyzická námaha a vyčerpánie, taktiež psychické napetie a stres.

Imunita základ našeho zdravia.

Vďaka vlastnému výkonnému a silnému imunitnému systému sa naše telo dokáže ubrániť veľkému množstvu rôznych útočníkov, akými sú vírusy, baktérie, huby, plesne atď., Ktoré na neho stále pôsobí. Jeho fungovanie je však ovplyvňované viacerými faktormi, napr. Životným prostredím, štýlom života, stravovaním, životným tempom, stresom atď., Ale aj nedostatkom enzýmov.

Enzýmy - režiséri imunitného systému

Zásadnú úlohu pre zdravé fungovanie, akcieschopnosť a rovnováhu imunitného systému majú špeciálne proteolytické enzýmy, s ktorých pomocou telo udržiava imunitný systém v rovnováhe. Ich dostatok je pritom nutnou podmienkou dobrého fungovania imunitného systému. V prípadoch, keď je imunita oslabená, je vhodné dodať telu enzýmy zvonku vo forme liekov Wobenzym. Podporí sa tým imunitný pochody v našom tele, keď už vlastné enzýmy nestačia.

Čo je dobré na imunitu?

Pre zvýšenie imunity udržiavajte zdravý životný štýl, dbajte na vyváženú stravu a na dostatok tekutín, športujte, nechajte si čas aj na relax, a nezabudnite na dostatočné množstvo vitamínov na posilnenie imunity prírodne.