Zápal močových ciest sa nejčastejšie prejavuje pálením či rezaním pri močení. Ide o nepríjemné onemocnenie, ktoré je ale dobre liečitelné. Ktoré príznaky není dobre podceňovat?

Príznaky zapalu močového mechúra

Zápal močového mechúra sa prejavuje častým a neodkladným nutkaním na močenie. Pacientov trápi pálenie a rezanie pri močení, najmä pri konci močení. Moč je kalná a môže obsahovať aj nepatrné stopy krvi. Chorý pociťuje bolesti v podbrušku a má zvýšenú teplotu. Neliečený zápal sa môže veľmi ľahko rozšíriť až do obličiek.

Pôvodcovia zápalu močového mechúra

Medzi hlavného pôvodcu zápalu močových ciest patria baktérie, najčastejšie Escherichia coli (cca 80-90% infekcií). Ide o baktériu, ktorá patrí k prirodzenej mikroflóre človeka a vie byť človeku prospešná, pretože produkuje látky zabraňujúce rozšíreniu škodlivých patogénnych baktérií v črevách. Pokiaľ sa ale táto baktéria dostane do močového ústrojenstva a nie je zaistený dostatočný pitný režim, aby bol močový mechúr dostatočne preplachovaný, dochádza k usadzovaniu a množeniu baktérií, čo vedie k zápalu močového mechúra. Ďalšími príčinami môžu byť aj kvasinkové infekcie, močové kamene, zúženie močovej trubice alebo cukrovka.

Ak trpíte akútnym zápalom močových ciest, opakovanými zápalmi či potrebujete predísť týmto nepríjemným problémom, presne vám je určený URO Help Forte.

Ide o komplexný doplnok stravy s účinnou kombináciou štandardizovaného extraktu kanadskej brusnice, vysoko biodostupného kurkumínu, D-manózy a vitamínu C.

URO Help Forte je, vďaka svojmu unikátnemu zloženiu, vhodný a bezpečný pre deti od 3 rokov.

💡 Kanadské brusnice sú najznámejším bojovníkom proti týmto ochoreniam, aj ako ochranca a prevencia pred ich vznikom. Vysoký obsah proantocyanidínov sa viaže na baktérie, zabraňuje im priľnúť k stenám močových ciest a spôsobiť tak nepríjemnú infekciu. Kurkumín má výrazné antioxidačné vlastnosti. D-manóza je monosacharid s netypickou konfiguráciou, ktorý sa v malej miere nachádza v niektorých druhoch ovocia. Má vlastnosti, ktoré ju odlišujú od ostatných cukrov – nie je prakticky metabolizovaná, a tak na ňu nie je významná inzulínová odpoveď. Na druhej strane je masívne vylučovaná do moču. Tam na seba “viaže” baktérie, ktoré potom strácajú svoju schopnosť uchytenie k sliznici močového mechúra. Vitamín C ako silný antioxidant prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému. Chráni bunky pred oxidačným stresom, znižuje mieru únavy a vyčerpania.